Cera naczynkowa

Skóra naczynkowa to skóra, w której naczynka są rozszerzone, bardziej widoczne, mają kruche ścianki i skłonność do pękania. Ten problem najczęściej występuje u osób z jasną karnacją, które łatwo rumienią się pod wpływem emocji, stresu, temperatury czy po spożyciu alkoholu. Skóra naczynkowa jest wrażliwa, skłonna do podrażnień, często nie toleruje większości kosmetyków. Niewłaściwie traktowana, każdemu potrafi uprzykrzyć życie.

Przyczyny

Oprócz uwarunkowań genetycznych, problem skóry naczynkowej pogłębiają czynniki takie, jak: promienie UV, zmienna pogoda, dym papierosowy, podrażnienia, gorące kąpiele. Dużą rolę odgrywa też dieta, a w szczególności spożycie alkoholu, ostrych lub bardzo gorących potraw.

Leczenie

Leczenie skóry naczynkowej polega na wyciszeniu skóry i „uspokojeniu” naczynek. W Pro Dermis® stosujemy farmakologię i zabiegi medycyny estetycznej (np. autorski peeling do cery naczynkowej lekarzy Pro Dermis® czy Sano-jono-forezę). Oprócz tego przeprowadzamy pogłębiony wywiad z pacjentem na temat stylu życia, pielęgnacji skóry i diety—i proponujemy skrojone na indywidualną miarę rekomendacje zmian.

Serdecznie zapraszamy do Pro Dermis®

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności