Choroby alergiczne skóry

Atopowe zapalenie skóry (zwane dawniej skazą białkową) to przewlekła, nawrotowa choroba skórna, której towarzyszy świąd. Skóra jest zaczerwieniona, łuszczy się; czasem pojawiają się wysięki. Pojawia się u pacjentów w różnym wieku, także w okresie niemowlęctwa—wówczas pojawia się na policzkach, twarzy, skórze głowy i pośladkach. U starszych pacjentów zajmuje najczęściej zgięcia łokciowe, podkolanowe, szyję, grzbiety rąk.

Przyczyny

Podłoże atopowego zapalenia skóry jest genetyczne. Dochodzi do uszkodzenia bariery naskórkowej - najbardziej zewnętrznej warstwy skóry - przez co skóra jest sucha, skłonna do podrażnień i do przepuszczania w głąb skóry alergenów (takich jak np: pyłki drzew, krzewów, komórek naskórka zwierząt itp). Poza tym u większości chorych skóra wygląda gorzej po zjedzeniu niektórych pokarmów, głównie zawierających silne alergeny: żółtko jaj, mleko krowie, orzechy, owoce morza i wielu innych. Choroba ma też podłoże psychiczne: objawy najczęściej nasilają się w wyniku stresu.

Leczenie

W Pro Dermis® atopowe zapalenie skóry jest leczone kompleksowo. Po odpowiedniej diagnozie stosujemy leczenie farmakologiczne — ale też zalecamy dostosowany indywidualnie program pielęgnacji skóry i sugerujemy strategię unikania alergenów.

Serdecznie zapraszamy do Pro Dermis®

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności