Łuszczyca

Łuszczyca to bardzo uciążliwa, lecz częsta choroba skóry (cierpi na nią ponad 2% populacji). Ma charakter genetyczny. Pojawia się na skórze (głównie w okolicach łokci, kolan, kości krzyżowej) i owłosionej skórze głowy, najczęściej w postaci różnej wielkości wypukłych, czerwonych grudek, pokrytych nawarstwiającą się łuską. Grudki te mogą się powiększać i łączyć ze sobą, pokrywając coraz większe obszary skóry. Objawom tym często towarzyszy świąd. Łuszczyca atakuje również paznokcie, będąc przyczyną bruzd, wgłębień lub tak zwanych „plam olejowych”. Pewien typ łuszczycy dotyka także stawów. Jest to choroba przewlekła i nawrotowa—jeśli pojawiła się raz, z dużym prawdopodobieństwem powróci. Ponieważ łuszczycy często towarzyszą objawy takie, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy hiperlipidemia, od kilku lat łuszczycę uważa się za chorobę ogólnoustrojową.

Przyczyny

Wiele różnych czynników wpływa na manifestację objawów łuszczycy. Często są to zakażenia bakteryjne (na przykład zapalenie zatok, angina) lub wirusowe (na przykład mononukleoza). Wpływ na pojawienie się wykwitów mają też stres, nadużywanie alkoholu, zaburzenia wapniowo-fosforanowe, urazy skóry, niektóre leki.

Leczenie

Łuszczycy nie da się wyleczyć „na zawsze”, ale można ją mieć pod kontrolą — i taki jest nasz cel w Pro Dermis®. Chcemy, by pacjent nie żył w strachu przed nawrotem choroby, czy rezygnował przez nią z aktywności życiowych. Stosujemy wiele opcji terapeutycznych, dzięki którym możemy walczyć nawet z bardzo rozległymi zmianami łuszczycowymi. Łączymy terapię lekami do stosowania bezpośrednio na skórę z leczeniem ogólnym; stosujemy także leczenie środkami biologicznymi o działaniu immunomodulującym.

Serdecznie zapraszamy do Pro Dermis®

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności