Trądzik

Trądzik ma wiele twarzy… Na skórze mogą pojawić się zaskórniki, mikrozaskórniki, grudki, krostki, cysty i przetoki. Po wygojeniu się cyst często pozostają przebarwienia i blizny — wyniosłe lub zanikowe (jak po ospie wietrznej). Ale objawy fizyczne to tylko jedna strona problemu — trądzik może też obniżać poczucie własnej wartości chorego i sprawić, że czuje się on mniej komfortowo w sytuacjach społecznych. Coraz częściej trądzik dotyka ludzi dorosłych, także tych po trzydziestym roku życia, stając się tym samym jednym z najbardziej powszechnych problemów dermatologicznych.

Przyczyny
Bezpośrednie przyczyny trądziku to: nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych, nadmierny łojotok, działanie bakterii beztlenowych czy stan zapalny. Ale te problemy mogą być spowodowane przez inne czynniki—takie, jak stres, problemy hormonalne, częste przebywanie w suchych pomieszczeniach, nieprawidłowa pielęgnacja twarzy.

Leczenie
Naszym celem w Pro Dermis® jest całkowite wyleczenie skóry: sprawienie, by znów stała się zdrowa i gładka. Dzięki konsultacji u specjalisty, pogłębionemu wywiadowi z pacjentem i badaniom, nasza terapia będzie idealnie dopasowana do każdego indywidualnego przypadku trądziku. Zwalczamy wszystkie przyczyny jego powstawania, dobierając leki miejscowe (maści, kremy), leki doustne (antybiotyki, izotretynoina) lub / i właściwe kombinacje peelingów lekarskich.

Serdecznie zapraszamy do Pro Dermis®

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności