Trądzik różowaty

Trądzik różowaty (rosacea) to najczęściej przypadłość ludzi po trzydziestym roku życia. Rozwija się w trzech fazach: najpierw pojawia się jako zaczerwienienie twarzy (tak zwany rumień utrwalony). Potem może nastąpić faza zapalna, gdzie pojawiają się grudki i krostki. Nieleczony, może przejść w fazę trzecią, gdzie przerośnięte ujścia gruczołów łojowych mogą utworzyć tzw. „kalafiorowate” zmiany w okolicach nosa. Trądzik różowaty to uciążliwy problem estetyczny, który wymaga pomocy dermatologa.

Przyczyny

Rozszerzone naczynka i stan zapalny to najważniejsza przyczyna trądziku różowatego. W jego powstawaniu odgrywają również rolę neuropeptydy. Na zaostrzenie objawów wpływa temperatura, oparzenia słoneczne, silne emocje, zmiana klimatu, wiatr.

Leczenie

W Pro Dermis® skupiamy się przede wszystkim na identyfikacji czynników wpływających na rozwój danego przypadku trądziku różowatego. Leczenie polega na odstawieniu czynników uspasabiających (zmiany w stylu życia, pielęgnacji skóry, diecie); zalecamy także odpowiednie środki farmakologiczne (miejscowe lub ogólne, w zależności od przypadku). Stosujemy zabiegi medyczne, takie jak peelingi czy sono-jono-foreza. W niektórych przypadkach zalecamy leczenie laserowe.

Serdecznie zapraszamy do Pro Dermis®

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności