Depilacja laserowa i enzymatyczna

Zabiegi depilacji laseroweji enzymatycznej pozwalają pozbyć się owłosienia w sposób trwały. Do zabiegów w gabinecie Pro Dermis używa się trzech różnych rodzajów urządzeń: lasera diodowego – Light Sheer, Nd:Yag oraz IPL. W przypadku włosów bardzo cienkich i jasnych trapie laserową łączy się z terapią enzymatyczną, bądź wybiera się wyłącznie terapię enzymatyczną. Należy wiedzieć, że każda z metod wymaga cyklu zabiegów. Ilośc zabiegów ( zwykle 3 – 5 ) jest różna przy każdej z metod, może być również różna w indywidualnych przypadkach.

W przypadku depilacji laserowej oraz z użyciem IPL światło oddziałuje na melaninę zawartą we włosach wytwarzając ciepło. Przez włos jak przez rurkę ciepło dociera do cebulki włosowej skutecznie ją niszcząc. Warunkiem zniszczenia cebulki włosowej jest zatem wyrastający z niej włos. Do tego rodzaju depilacji nie wyrywamy włosów co najmniej przez miesiąc i golimy je na dzień przed zabiegiem. Zabieg nie wyłącza pacjenta z normalnej aktywności, nie jest również zbyt bolesny. Okolice szczególnie wrażliwe przed zabiegiem znieczula się kremem EMLA.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności