Fale radiowe - Infini

Termolifting frakcyjny Infinito obecnie jedyny zabieg, w którym w sposób przestrzenny zagęszcza się i ujędrnia skórę. W zabiegu wykorzystywane są znane już i cenione w medycynie estetycznej fale radiowe (RF).

Nowatorski jest jednak sposób w jaki fale są emitowane do pożądanych warstw skóry. Dotychczas „podgrzewanie skóry” rozpoczynało się już na powierzchni, co uniemożliwiało dotarcie do głębiej położonych warstw ( nawet do 3,5 mm) bez ryzyka poparzenia zewnętrznych warstw. Teraz specjalna głowica z matrycą 49 lub 16 igieł jest wstrzeliwana na zadaną głębokość i tu dopiero emituje fale radiowe, nagrzewając krótko, lecz bardzo intensywnie tkankę wokół igieł. Unikamy w ten sposób przegrzania powierzchni skóry.

Taki sposób wybiórczej przebudowy skóry sprawdził się w zabiegach z użyciem laserów frakcyjnych. Metoda ta chroni skórę przed oparzeniem, znacznie zmniejsza bolesnośc zabiegu, skraca czas gojenia, pozwalając jednocześnie na pracę na parametrach niedostępnych dla dotychczasowych urządzeń, prowadząc do efektów znajdujących się poza zasięgiem tradycyjnych zabiegów.

W jednym zabiegu stosuje się od 2 do 4 przejść na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm. Na każdym z poziomów skóry powstają punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Wprowadzenie igieł na kilka poziomów głębokości w skórze, daje przestrzenny efekt ujędrnienia skóry.


Opis zabiegu

Przed zabiegiem, na dokładnie oczyszczona skórę nakłada się krem znieczulający EMLA. Po ok 90 minutach krem usuwamy i jeszcze raz oczyszczamy i dezynfekujemy skórę. Do zabiegu wykorzystywana jest jednorazowa głowica z mikroigłami ( cienkie 200 mikronowe ostrza, pokryte warstwą złota i silikonu). W zabiegu prowadzi się od 2 do 4 przejść ( w zależności od rodzaju skóry) na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm ( od najgłębszego do najpłytszego). Zabieg trwa ok 20 – 30 min. Zabiegowi może towarzyszyć  umiarkowane uczucie gorąca i punktowe krwawienie. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. W nielicznych przypadkach mogą wystąpić podskórne zasinienia i mikrostrupki w miejscach wkłuć igiełek. Skóra nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jednak chroniąc się przed zainfekowaniem zalecane jest powstrzymanie się od wizyt na basenie , siłowni u fryzjera itp. Na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności , chociaż w zależności od rodzaju skóry, przez dłuższy czas można zauważyć mało widoczne punkciki w miejscach wkłuwanych igiełek. Zaleca się używanie filtrów UV ( min SPF 20). Zabiegi powtarza się  2 do 5 razy w odstępach od 4 do 6 tyg.

Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża, cukrzyca, rozrusznik serca, skóra ze stanem zapalnym, skłonnośc do bliznowca, nieregularne ciśnienie, epilepsja, w niektóry przypadkach implanty.

Zabieg poprawia owal twarzy, wyraźnie napina i zagęszcza skórę, redukuje zmarszczki mimiczne i strukturalne, zmniejsza widoczność porów, poprawia koloryt skóry i spłyca blizny.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności