Super User

Super User

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
niedziela, 24 September 2017 18:48

Menopauza. Jak pielęgnować skórę?

niedziela, 24 September 2017 18:38

Menopauza. Czego potrzebuje skóra?

wtorek, 24 January 2017 14:04

Święta, Święta i....KARNAWAŁ

 

O tym jak ładnie wyglądać na balu możesz dowiedzieć się słuchając wczorajszej audycji "Dajesz radę" w "Czwórce" z naszym udziałem.

środa, 21 December 2016 22:47

Plazma

Artykuł w przygotowaniu

środa, 21 December 2016 22:42

Ultradźwięki

Artykuł w przygotowaniu

środa, 21 December 2016 22:17

Fale radiowe - Infini

Termolifting frakcyjny Infinito obecnie jedyny zabieg, w którym w sposób przestrzenny zagęszcza się i ujędrnia skórę. W zabiegu wykorzystywane są znane już i cenione w medycynie estetycznej fale radiowe (RF).

Nowatorski jest jednak sposób w jaki fale są emitowane do pożądanych warstw skóry. Dotychczas „podgrzewanie skóry” rozpoczynało się już na powierzchni, co uniemożliwiało dotarcie do głębiej położonych warstw ( nawet do 3,5 mm) bez ryzyka poparzenia zewnętrznych warstw. Teraz specjalna głowica z matrycą 49 lub 16 igieł jest wstrzeliwana na zadaną głębokość i tu dopiero emituje fale radiowe, nagrzewając krótko, lecz bardzo intensywnie tkankę wokół igieł. Unikamy w ten sposób przegrzania powierzchni skóry.

Taki sposób wybiórczej przebudowy skóry sprawdził się w zabiegach z użyciem laserów frakcyjnych. Metoda ta chroni skórę przed oparzeniem, znacznie zmniejsza bolesnośc zabiegu, skraca czas gojenia, pozwalając jednocześnie na pracę na parametrach niedostępnych dla dotychczasowych urządzeń, prowadząc do efektów znajdujących się poza zasięgiem tradycyjnych zabiegów.

W jednym zabiegu stosuje się od 2 do 4 przejść na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm. Na każdym z poziomów skóry powstają punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Wprowadzenie igieł na kilka poziomów głębokości w skórze, daje przestrzenny efekt ujędrnienia skóry.


Opis zabiegu

Przed zabiegiem, na dokładnie oczyszczona skórę nakłada się krem znieczulający EMLA. Po ok 90 minutach krem usuwamy i jeszcze raz oczyszczamy i dezynfekujemy skórę. Do zabiegu wykorzystywana jest jednorazowa głowica z mikroigłami ( cienkie 200 mikronowe ostrza, pokryte warstwą złota i silikonu). W zabiegu prowadzi się od 2 do 4 przejść ( w zależności od rodzaju skóry) na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm ( od najgłębszego do najpłytszego). Zabieg trwa ok 20 – 30 min. Zabiegowi może towarzyszyć  umiarkowane uczucie gorąca i punktowe krwawienie. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. W nielicznych przypadkach mogą wystąpić podskórne zasinienia i mikrostrupki w miejscach wkłuć igiełek. Skóra nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jednak chroniąc się przed zainfekowaniem zalecane jest powstrzymanie się od wizyt na basenie , siłowni u fryzjera itp. Na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności , chociaż w zależności od rodzaju skóry, przez dłuższy czas można zauważyć mało widoczne punkciki w miejscach wkłuwanych igiełek. Zaleca się używanie filtrów UV ( min SPF 20). Zabiegi powtarza się  2 do 5 razy w odstępach od 4 do 6 tyg.

Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża, cukrzyca, rozrusznik serca, skóra ze stanem zapalnym, skłonnośc do bliznowca, nieregularne ciśnienie, epilepsja, w niektóry przypadkach implanty.

Zabieg poprawia owal twarzy, wyraźnie napina i zagęszcza skórę, redukuje zmarszczki mimiczne i strukturalne, zmniejsza widoczność porów, poprawia koloryt skóry i spłyca blizny.

środa, 21 December 2016 22:15

Lasery frakcyjne

Pomyśl o swojej skórze jak o portrecie lub fotografii wykonanej aparatem cyfrowym. Wyobraź sobie, że ten obraz wymaga renowacji lub retuszu. Zarówno portret naprawiany jest fragment po fragmencie jak i fotografia pixel po pixelu. Nasza skóra jest cenniejsza niż każdy obraz czy fotografia, zatem ona zwłaszcza powinna być poddawana zabiegom z zachowaniem szczególnej precyzji i staranności.

Zasadę tę wykorzystano w działaniu laserów frakcyjnych. Tysiące przetworzonych na skutek zabiegów punkcików skóry, to przetworzona cała skóra….

Lasery frakcyjne to rewolucja w laseroterapii, na którą świat dermatologii estetycznej czekał z wielką niecierpliwością. Obecnie do zabiegów estetycznych wykorzystuje się dwa rodzaje laserów frakcyjnych: laser erb o długości fali światła 1550 nm oraz laser eCO2 o długości fali światła 10 600 nm. Obydwa urządzenia działają na podobnych zasadach, różnią się jednak głębokością wnikania światła w skórę, dając możliwość dotarciazarówno do tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej.

W gabinecie Pro dermis wykonuje się zabiegi z użyciem obu laserów ( Fraxel Laser – erb oraz Mosaic – eCO2) wykorzystując, a często łącząc możliwości obu urządzeń.

Lasery frakcyjne używane są do odmładzania skóry, usuwania przebarwień i melasmy, przywracania gęstości skórze, usuwania powierzchownych zmarszczek, niechirurgicznego liftingu powiek, wygładzania blizn, blizn potrądzikowych i rozstępów.

Jak to działa?

Podczas zabiegu laser wykonuje w skórze objętej leczeniem tysiące  - malutkich lecz głębokich otworków w kształcie stożka. Otworki te nazywane są strefami mikrotermalnymi. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej.

Istotne jest to, że skóra pomiędzy strefami pozostaje praktycznie nienaruszona. W każdym z cyklu zabiegów przetwarza się ok. 20 – 25% powierzchni leczonej skóry. Dlatego wymagana liczba zabiegów to 1 – 6 ( 2 – 6 to ilość zabiegów przy użyciu lasera Fraxel, 1- 3 przy użyciu lasera Mosaic).

Tak wybiórcze traktowanie skóry pozwala poddać ją intensywniejszej niż dotychczas przemianie oraz sprawia, że tkanka regeneruje się znacznie szybciej niż w działaniu na całą powierzchnię. Dzięki temu można objąć leczeniem nawet tak delikatne powierzchnie jak szyja, dłonie, czy powieki.

Efekty zabiegu

Różnica jest zauważalna już po pierwszym zabiegu. Skóra stopniowo staje się bardziej miękka, gładka, napięta i świeża. Pory skóry kurczą się, blizny potrądzikowe tracą swoje ostre krawędzie unosząc się stopniowo ku powierzchni. Kolor skóry staje się jednolity i zdrowy, drobne zmarszczki coraz mniej widoczne. Pełny efekt każdego z zabiegów można ocenić po 4 – 6 miesiącach.

Po kilku zabiegach usłyszysz słowa zdiwienia od przyjaciół i bliskich :” Twoja skóra stała się taka młoda i zdrowa !” I to jest najlepszy dowód, że to działa…

środa, 21 December 2016 21:49

Usuwanie przebarwień i melasmy

Przebarwienia to problem, z którym zmaga się wielu pacjentów, szczególnie kobiety. Przyczyną jest nadmierna ekspozycja na działanie promieni UV zarówno pochodzenia słonecznego jak i w solarium, stosowanie leków hormonalnych, zmiany hormonalne, ciąza, stosowanie leków i ziół o tzw. działaniu fototoksycznym a także skłonność osobnicza zwłaszcza u pacjentów o ciemnej karnacji. Przebarwienia usuwa się na trzy sposoby: z użyciem IPL, laserów frakcyjnych oraz z użyciem preparatu COSMELAN.

Zabieg z użyciem IPL polega na działaniu wiązką światła o określonej długości fali na przebarwioną skórę. Światło oddziałuje na zgromadzoną w przebarwieniu melaninę, podgrzewając ją do bardzo wysokiej temperatury i w rezultacie niszcząc. Zważywszy na fakt iż intensywność przebarwienia zależy od ilości ( grubości warstwy) melaniny liczba zabiegów u poszczególnych pacjentów jest różna z reguły 4 – 8. Zabiegowi towarzyszy uczucie ciepła , które niweluje się używając zimnego nawiewu lub kremu znieczulającego.

Po zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona i lekko obrzęknięta przez ok 12 godzin. Po tym czasie staje się ciemniejsza, miejscami brunatna. Taki stan utrzymuje się ok. 5 dni.

Podczas zabiegu z użyciem laserów frakcyjnych, głowica wykonuje w skórze objętej leczeniem tysiące malutkich acz głębokich otworków w kształcie stożka. Otworki te nazywane są strefami mikrotermalnymi. W strefy kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje skórę, podgrzewa melaminę zgromadzona w przebarwieniu i niszczy niechciana plame. Zniszczone komórki zostają usunięte ze skóry, cera staje się bardziej jednolita, a sama tkanka odnowiona i wzmocniona. Zabieg wykonuje się na skórze wcześniej znieczulonej kremem. Po zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona i obrzęknięta przez 12 – 48 godzin. Potem staje się ciemnobrązowa i złuszcza się. Stan utrzymuje się ok 5 dni.

środa, 21 December 2016 21:48

Depilacja laserowa i enzymatyczna

Zabiegi depilacji laseroweji enzymatycznej pozwalają pozbyć się owłosienia w sposób trwały. Do zabiegów w gabinecie Pro Dermis używa się trzech różnych rodzajów urządzeń: lasera diodowego – Light Sheer, Nd:Yag oraz IPL. W przypadku włosów bardzo cienkich i jasnych trapie laserową łączy się z terapią enzymatyczną, bądź wybiera się wyłącznie terapię enzymatyczną. Należy wiedzieć, że każda z metod wymaga cyklu zabiegów. Ilośc zabiegów ( zwykle 3 – 5 ) jest różna przy każdej z metod, może być również różna w indywidualnych przypadkach.

W przypadku depilacji laserowej oraz z użyciem IPL światło oddziałuje na melaninę zawartą we włosach wytwarzając ciepło. Przez włos jak przez rurkę ciepło dociera do cebulki włosowej skutecznie ją niszcząc. Warunkiem zniszczenia cebulki włosowej jest zatem wyrastający z niej włos. Do tego rodzaju depilacji nie wyrywamy włosów co najmniej przez miesiąc i golimy je na dzień przed zabiegiem. Zabieg nie wyłącza pacjenta z normalnej aktywności, nie jest również zbyt bolesny. Okolice szczególnie wrażliwe przed zabiegiem znieczula się kremem EMLA.

Do zamykania zmian naczyniowych w gabinecie Pro Dermis używa się w zależności od rodzaju zmian laserów Nd:Yag, diodowego lub IPL.

Procedura zamykania poszczególnych rodzajów naczyń jest różna. Najłatwiej zamyka się naczynia o dużej średnicy i barwie fioletowej bądź niebieskiej, trudniejsze cienkie naczynia o barwie czerwonej, najtrudniej usuwa się tzw. naczyniaki płaskie i rumień.

W związku z tym ilość zabiegów w indywidualnych przypadkach jest bardzo różna od 1 – 2 nawet do 6 – 8.

Zabieg zwykle nie wyklucza pacjenta z normalnej aktywności. Zaczerwienienie i obrzęk ustępują najczęściej w czasie do 12 godzin po zabiegu. Czasem u pacjentów ze skórą szczególnie wrażliwą objawy mogą się utrzymywać do 5 dni.

Przed zabiegiem odbywa się kompleksowa konsultacja ze specjalistą dermatologiem. Podczas konsultacji przedstawia się planowaną ilość  i terminarz zabiegów oraz warunki niezbędne do skutecznej i bezpiecznej terapii. Przed każdym zabiegiem wykonuje się próbę, czsem z okresem obserwacji do 24 godzin.

Strona 1 z 10

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności