Usuwanie przebarwień i melasmy

Przebarwienia to problem, z którym zmaga się wielu pacjentów, szczególnie kobiety. Przyczyną jest nadmierna ekspozycja na działanie promieni UV zarówno pochodzenia słonecznego jak i w solarium, stosowanie leków hormonalnych, zmiany hormonalne, ciąza, stosowanie leków i ziół o tzw. działaniu fototoksycznym a także skłonność osobnicza zwłaszcza u pacjentów o ciemnej karnacji. Przebarwienia usuwa się na trzy sposoby: z użyciem IPL, laserów frakcyjnych oraz z użyciem preparatu COSMELAN.

Zabieg z użyciem IPL polega na działaniu wiązką światła o określonej długości fali na przebarwioną skórę. Światło oddziałuje na zgromadzoną w przebarwieniu melaninę, podgrzewając ją do bardzo wysokiej temperatury i w rezultacie niszcząc. Zważywszy na fakt iż intensywność przebarwienia zależy od ilości ( grubości warstwy) melaniny liczba zabiegów u poszczególnych pacjentów jest różna z reguły 4 – 8. Zabiegowi towarzyszy uczucie ciepła , które niweluje się używając zimnego nawiewu lub kremu znieczulającego.

Po zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona i lekko obrzęknięta przez ok 12 godzin. Po tym czasie staje się ciemniejsza, miejscami brunatna. Taki stan utrzymuje się ok. 5 dni.

Podczas zabiegu z użyciem laserów frakcyjnych, głowica wykonuje w skórze objętej leczeniem tysiące malutkich acz głębokich otworków w kształcie stożka. Otworki te nazywane są strefami mikrotermalnymi. W strefy kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje skórę, podgrzewa melaminę zgromadzona w przebarwieniu i niszczy niechciana plame. Zniszczone komórki zostają usunięte ze skóry, cera staje się bardziej jednolita, a sama tkanka odnowiona i wzmocniona. Zabieg wykonuje się na skórze wcześniej znieczulonej kremem. Po zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona i obrzęknięta przez 12 – 48 godzin. Potem staje się ciemnobrązowa i złuszcza się. Stan utrzymuje się ok 5 dni.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności