Zamykanie popękanych i rozszerzonych naczyń krwionośnych, rumienia, naczyniaków płaskich i gwiaździstych

Do zamykania zmian naczyniowych w gabinecie Pro Dermis używa się w zależności od rodzaju zmian laserów Nd:Yag, diodowego lub IPL.

Procedura zamykania poszczególnych rodzajów naczyń jest różna. Najłatwiej zamyka się naczynia o dużej średnicy i barwie fioletowej bądź niebieskiej, trudniejsze cienkie naczynia o barwie czerwonej, najtrudniej usuwa się tzw. naczyniaki płaskie i rumień.

W związku z tym ilość zabiegów w indywidualnych przypadkach jest bardzo różna od 1 – 2 nawet do 6 – 8.

Zabieg zwykle nie wyklucza pacjenta z normalnej aktywności. Zaczerwienienie i obrzęk ustępują najczęściej w czasie do 12 godzin po zabiegu. Czasem u pacjentów ze skórą szczególnie wrażliwą objawy mogą się utrzymywać do 5 dni.

Przed zabiegiem odbywa się kompleksowa konsultacja ze specjalistą dermatologiem. Podczas konsultacji przedstawia się planowaną ilość  i terminarz zabiegów oraz warunki niezbędne do skutecznej i bezpiecznej terapii. Przed każdym zabiegiem wykonuje się próbę, czsem z okresem obserwacji do 24 godzin.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności